Rozhledna

Rozhledna na Veselém vrchu

Rozhledna na Veselém vrchu u Mokrska (489 m) je 42 metrů vysoká ocelová věž. V roce 1999 ji postavila firma Eurotel jako základnovou stanici veřejné radiotelefonní sítě.

Přístupná je vyhlídková plošina ve výši 25 metrů, dostoupá se k ní po 137 schodech. Schody jsou průhledné a slabším povahám schopné trošku rozhoupat vnitřnosti, při pohledu shora se ale na tyhle malichernosti zapomíná.

Rozhledna byla slavnostně otevřena dne 3. července 1999 za účasti mnoha osobností v čele s ministrem životního prostředí panem Milošem Kužvartem, poslancem Janem Bláhou a vedoucím kanceláře místopředsedy vlády Radovanem Kuncem. Zábavu produkoval Václav Upír Krejčí, mistr světa v cyklotrialu Josef Dressler vyskákal schody rozhledny na kole. Rozhledna se dostala také do knihy o  českých rozhlednách. Deník Právo ze dne 2. června 1999 uvádí, že při dokonalé viditelnosti jsou odsud k vidění i alpské štíty, stejně jako Krkonoše nebo jihočeská Kleť a Šumava.

Každopádně se tu navštěvníkům předvede akční povltavská krajina plná zelených vrchů, do kterých se ztrácejí modré zákruty Slapského jezera.

Pohled z rozhledny
Kliknutím na obrázek získáte další pohledy z rozhledny.